Seznamte se: Monika Hanáková

Je tu pravidelná rubrika, ve které se budeme snažit nejenom studentům, ale i ostatním zaměstnancům školy přiblížit jednotlivé učitele. Ukázat, že i oni jsou jen obyčejné lidské bytosti s obyčejnými lidskými zájmy. Proč si učitelství vybrali jako svou profesi, co je baví a jak relaxují, se dočtete pouze zde!

Jak jste se rozhodla, že budete učitelkou?

Nerozhodla. Já jsem nechtěla být učitelkou. Vlastně jsem s tím nechtěla mít nic společného, ale když jsem se hlásila na vysokou školu, tak jsem si přihlášku na pedagogickou fakultu pro jistotu také dala. Hlásila jsem se na odbornou biologii, ale při přijímacím řízení jsem bohužel skončila pod čarou, takže pro mě bylo jednodušší, přihlásit se na studium učitelství.

Měla jste nějakou vysněnou práci, když jste byla malá?

Toužila jsem být veterinářkou, ale naštěstí jsem se jí nestala.

Co ráda děláte ve volném čase?

Otázka je, co je to volný čas.

Mimo školu. Když zrovna neopravujete naše písemky.

Tak to vezmu postupně. Chodím do sboru, protože pro nás, učitele, je celkem důležité pracovat s hlasem a asi málokdo si najde nějaký čas na nějakou foniatrickou kontrolu, takže tohle je takové pracovní zatížení. Potom občas chodím cvičit, jezdím na koloběžce a dělám jiné blbosti.

Je nějaké místo, na které jste se chtěla vždycky podívat?

Mám v plánu francouzskou Provence, tu si dlužím. A potom ještě Irsko.

Jakou máte ráda hudbu?

Ve své podstatě jakoukoliv. Dokonce jsou trapné chvíle, kdy snesu i dechovku. Ale v každé hudbě se najde něco, co se člověku líbí, nebo ho nějakým způsobem zaujme. Co se hudby týče, tak jsem poměrně přizpůsobivá.

Posloucháte nějaké současné hity?

V poslední době moc ne. Vím, že vydala něco Rihanna, ale ještě jsem neměla čas se na to podívat. Tyto písničky se ke mně vždycky dostanou nějakou oklikou. Znám melodii, po 3 měsících pochopím, co je tam za základní text v refrénu, a potom jsem schopna si odvodit autora. Pak třeba zjistím, že mi o té písničce někdo říkal před půl rokem.

Jaká nejvtipnější věc se Vám stala za poslední 3 měsíce?

Měli jsme projektový den s kvartou B.

Máte nějaké životní moudro, kterým se řídíte?

To chce čas.

Dominika Adamcová, 4. B8

 

Napsat komentář