Seznamte se: Jiří Kříž

Je tu pravidelná rubrika, ve které se budeme snažit nejenom studentům, ale i ostatním zaměstnancům školy přiblížit jednotlivé učitele. Ukázat, že i oni jsou jen obyčejné lidské bytosti s obyčejnými lidskými zájmy. Proč si učitelství vybrali jako svou profesi, co je baví a jak relaxují, se dočtete pouze zde!

Kdy a proč jste se rozhodl, že budete učitelem?

Ve  čtvrtém ročníku  na  gymnáziu jsem  původně  chtěl  být  astronom. Pak jsem teda  zjistil,  že  republika  tolik  astronomů  potřebovat  nebude  a  ta  matematika  a  fyzika  z  toho  nějak  logicky  vyplynula, takže jsem šel na přírodovědeckou fakultu.

Učil jste na nějaké jiné škole?

Učil.  Na  nějakých  základních  školách  a  pak  dýl,  5  sezón  v  Lutíně  na  učilišti,  na  učilišti  strojírenském. Od roku 2001 jsem tady.

Co Vás na učení baví a co Vám naopak vadí?

No…Tak baví mě to, že je to taková různorodá práce , není to takovej stereotyp jak někde u  pásový výroby a baví mě vysvětlovat fyziku, baví mě vysvětlovat matematiku. A co mě štve? No,  taková ta obyčejná hloupost. *smích*

Máte nějakou vtipnou historku se studentem?

Tak ono se to mění. Taková ta novější přebíjí tu starší, ale teď si teda nevzpomenu na nějakou  top, kterou bych dal do placu.

Jaký jste byl student?

Tak samý jedničky jsem neměl.

Učíte přírodní vědy. Jak Vám šli ostatní předměty?

Nebylo to až tak hrozný, s náma se nikdo nemazal, takže jsme museli umět všechno. No, nejhůř  jsem měl na vysvědčení trojku.

Všimla jsem si, že jezdíte na kole. Jste zapálený cyklista, anebo dáváte přednost jinému  sportu?

Tak to kolo je praktickej dopravní prostředek do města, s ním se dostanu úplně všude, dá se  vést, dá se nést. Takže na rozdíl od auta mám vždycky kde zaparkovat.  Projíždím se na kole i v  přírodě, sem tam si zaběhám. Ale že bych žil jenom pro kolo, to ne.

Jaké je Vaše oblíbené jídlo. Umíte vařit?

Umím  vařit  poměrně  dobře,  i  rodina  to  tvrdí.  A  oblíbené  jídlo?  To  spíš  dám  dohromady  neoblíbený, jo? Nemusím rajskou omáčku, a jinak jako z těch oblíbených je to většinou maso.

A teď poslední otázka. Máte nějaké životní moudro, nebo motto, kterým se řídíte?

*smích* Hmmm, tak asi takový eskymácký přísloví. Kecama tuleně neulovíš!

Dominika Adamcová, 4. B8

Napsat komentář